דף הבית > הבועה של ראשון

הבועה של ראשון

ספרי יד שנייה ב- 10 ₪ בלבד והרצאות אורח של סופרים ומשוררים ישראלים הפתוחות לקהל הרחב

מאת: מערכת האתר       |       21/08/2013
יחצ

"הבועה" - שיתוף פעולה ייחודי בין מנהלת הרובע ראשון לציון, "השעה ה- 25" ו"סיפור חוזר"

בכל יום שני, רביעי וחמישי בחודשים אוגוסט-ספטמבר, בין השעות
20:00-23:00 ברובע - מתחם הבילויים של ראשון לציון


בימים אלה מתחיל ברובע, מתחם הבילויים של ראשון לציון, פרויקט חדש וייחודי:

"הבועה" - ספריית ספרים יד שנייה במרחב הציבורי.


בספרייה ניתן למצוא ספרי יד שנייה בעלות סמלית של 10 ₪ בלבד, למסור ספרים, ליהנות מהרצאות אורח, להיזרק על כורסא ולהיפתח לרעיונות חדשים.
ואפילו לא חייבים לקנות את הספרים, אפשר גם למחזר. בבתי העסקים הפרוסים ברובע ניתן למצוא ארגזים בהם ניתן למסור ספרים ישנים ולקבל הנחה לרכישת ספר אחר ב- 5 ₪ בלבד.
בכל העת ניתן להתרווח על פינות ישיבה נוחות ומזמינות וליהנות מרגע של נחת.


בנוסף, אחת לשבוע "הבועה" תארח סופרים ומנחים שיעבירו מפגשים ברוח "הבועה" - ספרות, ידע, השראה ויצירה. ההרצאות שיועברו במהלך חודש אוגוסט הן:

 

 

 21.08   - בראשית היה העצמי: סיפורי בריאה מהודו המסורתית - ד"ר אופירה גמליאל
בטקסטים ההודיים המרכזיים קיימים אינספור סיפורי בריאה. במפגש ד"ר אופירה גמליאל תתמקד בכמה מהם, ותדון בהשלכות של מיתוסי בריאה על עצמנו בכאן ועכשיו.
ד"ר אופירה גמליאל מלמדת סנסקריט (השפה הספרותית של הודו הקלאסית) ומליאלם (שפה דרום-הודית מדוברת) באוניברסיטה העברית ומעבירה קורס על תרבות והגות הודו הקלאסית באוניברסיטת בר אילן
בין ספרייה: "שיווה ביער האורנים", "יוגים, מלכים ונשים שמימיות".

 

28.8 - חנוך לוין, כסף, כלכלה והמילה הארוטית - ד"ר נועם יורן
סדנת קריאה ביצירותיו של המחזאי, במאי התיאטרון, המשורר והסופר חנוך לוין, והקשריו לעולם החומרי והארוטיקה.
ד"ר נועם יורן הוא מבקר תרבות ספרות וטלוויזיה ומרצה באוניברסיטת בן גוריון, תל אביב, המכללה למנהל ראשל"צ, מכללת ספיר ובמכללה החברתית-כלכלית. וכותב טורים רבים.
בין ספריו: "ערוץ 2 - הממלכתיות החדשה", בהוצאת רסלינג, "המילה הארוטית - שלוש קריאות ביצירותיו של חנוך לוין", בהוצאת זמורה-ביתן.

 

"הבועה" היא שיתוף פעולה ייחודי בין מנהלת הרובע לבין השעה ה- 25, העוסקת בקידום הידע והאומנות, הרצאות בפאבים, ערבי ג'אם ויצירה במרחב הציבורי, ולבין סיפור חוזר, שירות חברתי המעודד שימוש בספרים יד שנייה אשר מופעל כולו על ידי אנשים המתמודדים עם קשיים תעסוקתיים. באמצעות התעסוקה בסיפור חוזר המתמודדים מקבלים כלים מקצועיים והזדמנות להסתגלות מחדש לשוק העבודה.